Χρησιμοποιούμε τα cookies για αυτό το site για να λειτουργήσει σωστά. Λόγω της νομοθεσίας της ΕΕ θα πρέπει να ζητήθει η συγκατάθεσή σας.
Κάνοντας χρήση του site μας, αποδέχεστε τους όρους Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων.

Fuba OLB900 FC/PC - Optical LNB

Fuba OLB900 FC/PC - Optical LNB LNB Onetrade

Fuba OLB900 FC/PC

Οπτικό LNB


Το Fuba OLB900 FC/PC είναι ένα οπτικό LNB που χρησιμοποιεί τεχνολογία οπτικών ινών για να μετατρέπει τα ληφθέντα δορυφορικά σήματα σε ψηφιακά κύματα φωτός. Η μετάδοση σε μεμονωμένους διανομείς και στα τελικά εξαρτήματα πραγματοποιείται μέσω fiberglass καλωδίου, το οποίο δεν έχει σχεδόν καμία απόσβεση (μόνο περίπου 0,3 dB στα 1000 m). Επομένως, το OLB900 είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για συστήματα με μεγάλες διαδρομές καλωδίων.. Το LNB διαθέτει έναν οπτικό σύνδεσμο (τύπου: FC / PC) και έναν  F σύνδεσμο.. Ο L σύνδεσμος τροφοδοτείται από εξωτερική τροφοδοσία 12V μέσω του F συνδέσμου. Το τροφοδοτικό συμπεριλαμβάνεται. Τα 4 δορυφορικά επίπεδα μεταδίδονται μέσω της οπτικής εξόδου.


Χαρακτηριστικά


Τύπος προϊόντος: Οπτικό LNB

Εύρος συχνότητας εισόδου χαμηλότερη ζώνη: 10.70 ... 11.70 GHz

Εύρος συχνότητας εισόδου υψηλότερη ζώνη: 11.70 ... 12.75 GHz

Εύρος συχνότητας εξόδου χαμηλότερη ζώνη: 950 ... 1950 MHz

Εύρος συχνότητας εξόδου υψηλότερη ζώνη: 1100 ... 5450 MHz

Εκτέλεση: Universal

Θόρυβος: 0.5 dB

Έξοδοι: 1

Feedhorn: 40 mm

Απολάβή μετατροπής: 75 dB τυπ.

Εύρος συχνοτήτων vertical high: 1.95 - 3.00 GHz

Εύρος συχνοτήτων vertical low: 0.95 - 1.95 GHz

Εύρος συχνοτήτων horizontal low: 3.40 - 4.40 GHz

Εύρος συχνοτήτων horizontal high: 4.40 - 5.45 GHz

Οπτικό μήκος κύματος: 1310 nm

Οπτική ισχύ εξόδου: + 7dBmW

Laser κατηγορία: 1M

Τροφοδοσία: 12 V μέσω εξωτερικής τροφοδοσίας

Σύνδεση οπτικής εξόδου: FC / PC

Σύνδεση τροφοδοσίας: F πρίζα

Κατανάλωση ενέργειας: <450 mA


Περιεχόμενα Συσκευασίας


1x Fuba OLB900 FC/PC - Optical LNB

1x Τροφοδοτικό

1x Πρόσθετο προστατευτικό κάλυμμα για το LNB

Γράψτε μια αξιολόγηση

Σημείωση: η HTML δεν επεξεργάζεται!
    Κακή           Καλή

  • Κωδικός Προϊόντος: 208181
  • Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο

Ετικέτες: Fuba, LNB, Οπτικό