Luminaire - Floodlight LED-SMD 200W/230V/6500K/IP65/Black
- Home
- Home
- Lighting
- LED Flood lights
- Search
Luminaire - Floodlight LED-SMD 200W/230V/6500K
IP65/Black
Floodlight LED-SMD 200W/230V/6500K/IP65/Black is a projector type luminaire ready for connection.
Product benefits
- Up to 90% energy savings compared to halogen bulb projectors
- 2 year warranty
Areas of application
- Replacement for Floodlights with halogen lamps
- Public Spaces
- Facades of buildings
- Areas of construction
Product characteristics
- Led power: 200 w
- Degrees: 120°
- Support base for tilting
- Built-in connection cable
- Protection type: IP65
- Lighting Shade: Cool 6500K
- Brightness: 17800lm
- Ra > 80
- Operating Conditions: -20C > +60C
- Dimensions: 423x323x180
- Voltage: 85/265V
Package Contents
Tags: Luminaire, Floodlight, IP65
LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W/6500 BK 100DEG IP65
LEDVANCE OSRAM LuminaireFLOOD LED 20W 6500K BLACK 100DEC IP65The LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W / 6500K 100DEG IP65 is a projector type luminaire ready for connection as it includes and a pre-installed cable of about 1 meter.Product b..
LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W/4000 BK 100DEG IP65
LEDVANCE OSRAM LuminaireFLOOD LED 20W 4000K BLACK 100DEC IP65The LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W / 4000K 100DEG IP65 is a projector type luminaire ready for connection as it includes and a pre-installed cable of about 1 meter.Product b..
LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W/4000 Sensor BK 100DEG IP65
LEDVANCE OSRAM LuminaireFLOOD LED 20W 4000K BLACK 100DEC IP65The LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W / 4000K 100DEG IP65 is a projector type luminaire ,with sensor, ready for connection as it includes and a pre-installed cable of about 1 me..
LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W/6500 WT 100DEG IP65
LEDVANCE OSRAM LuminaireFLOOD LED 20W 6500K WHITE 100DEC IP65The LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 20W / 6500K WT 100DEG IP65 is a projector type luminaire ready for connection as it includes and a pre-installed cable of about 1 meter.Produc..
LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 30W/6500 BK 100DEG IP65
LEDVANCE OSRAM LuminaireFLOOD LED 30W 6500K BLACK 100DEG IP65The LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 30W/6500K 100DEG IP65 is a projector type luminaire ready for connection as it includes and a pre-installed cable of about 1 meter.Produc..
LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 30W/4000 WT 100DEG IP65
LEDVANCE OSRAM LuminaireFLOOD LED 30W 4000K WHITE 100DEG IP65The LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 30W/4000K 100DEG IP65 is a projector type luminaire ready for connection as it includes and a pre-installed cable of about 1 meter.Produc..
LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 10W/4000 WT 100DEG IP65
LEDVANCE OSRAM LuminaireFLOOD LED 10W 4000K WHITE 100DEC IP65The LEDVANCE OSRAM Luminaire - FLOOD LED 10W / 4000K WT 100DEG IP65 is a projector type luminaire ready for connection as it includes and a pre-installed cable of about 1 meter.Produc..