Luminaire - Floodlight LED-SMD10W/230V/Green/IP65/Black
Luminaire - Floodlight LED-SMD10W/230V/Green/IP65/Black LED Headlights
Luminaire - Floodlight LED-SMD10W/230V
Green/IP65/Black
Areas of application
  • Replacement for Floodlights with halogen lamps
  • Public Spaces
  • Facades of buildings
  • Areas of construction
  • Decoration
Product characteristics
  • Luminaire efficiency: RA> 80, PF> 0.90
  • With 24led SMD 2835 chip
  • Beam angle: 120°
  • Protection type: IP65
  • Led-SMD economy projector 230V 10W
  • Black Aluminum Body
  • Green light
  • Dimensions: L:98mm W:70mm H:30mm